Sekmadienis, rugsėjo 22, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

46–oji respublikinė biologijos olimpiada

bio1Kovo 14 – 16 dienomis Alytuje šurmuliavo būriai jaunųjų biologų iš visos Lietuvos – mat šiame mieste šiemet vyko respublikinė biologijos olimpiada. Į respublikinį olimpiados etapą buvo pakviestos ir trys rajoniniame olimpiados ture puikiai pasirodžiusios Telšių Žemaitės gimnazijos mokinės: Augustė Matuzaitė, Eglė Godliauskaitė bei Viktorija Gurskytė. Mokines ruošė bei į olimpiadą lydėjo biologijos mokytoja Eugenija Bertavičienė.
Pirmąją olimpiados dieną mokinėms teko atlikti sudėtingas teorines užduotis, su kuriomis susidoroti prireikė didelio sukauptų biologijos žinių bagažo bei atidumo, o kartais ir kūrybingumo. Nors atsakinėti į painius klausimus teko keletą valandų, vis dėlto net ir šioms užduotims pasibaigus olimpiados organizatoriai neleido dalyviams protiškai atsipūsti – vakare mokinių laukė populiarusis Protmūšis. Šiame žaidime itin pasisekė mūsų gimnazistėms – jų komanda užėmė antrąją vietą.
Naktį šiltai praleidę bendrabutyje, antrosios dienos rytą mokiniai išskubėjo į praktines olimpiados užduotis. Kiekviena klasių grupė turėjo atlikti po keturias praktines užduotis iš įvairiausių sričių: botanikos, zoologijos, etologijos, molekulinės biologijos, citologijos ir pan. Na, o sėkmingai (arba nelabai) susidoroję su praktika mokiniai leidosi į orientacinį žygį po Alytaus apylinkes. Mokiniams teko keturias valandas spaudžiant šaltukui vaikščioti po miestą atliekant įvairiausias užduotis, tačiau olimpiadininkai vis tiek jautėsi smagiai praleidę laiką. Likusią dienos dalį mokiniai stengėsi atsipalaiduoti nuo per olimpiadą patirtos įtampos šokdami diskotekoje arba žaisdami stalo žaidimus.
Trečiąją dieną mokinių laukė paskaita, kurios metu biofizikos, medicinos, molekulinės biologijos, ekologijos, biochemijos bei kitų sričių studentai ir specialistai dalijosi informacija apie studijas bei darbo perspektyvas. Olimpiados dalyviai išgirdo daug naudingų patarimų, kai kuriems galbūt padėjusių apsispręsti dėl savo ateities planų. Vis dėlto laukiamiausia dienos dalis buvo olimpiados rezultatų paskelbimas. Gimnazistė Viktorija Gurskytė vienuoliktų klasių grupėje laimėjo trečiąją vietą bei buvo pakviesta dalyvauti atrankoje į tarptautinę biologijos olimpiadą, šiemet vyksiančią Šveicarijoje.

Viktorija Gurskytė III d. klasės mokinė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 84 svečiai (-ių) ir narių nėra