Penktadienis, rugsėjo 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Konferencija skirta Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejui

DSC 0001Įvairiais renginiais mūsų krašte ir net Romoje minimas Žemaičių krikšto 600 metų Jubiliejus atkeliavo ir į mūsų senąją gimnaziją. Kovo 15 dieną  įvyko šiai sukakčiai skirta konferencija, kurioje dalyvavo daug garbingų svečių: Telšių vyskupas J. E. Dr. Jonas Boruta, SJ, Prel. Dr. Juozas Šiurys, Prof. Viktorija Daujotytė, Dr. Adomas Butrimas, mokytojų ir mokinių atstovai iš Varnių Vysk. Motiejaus Valančiaus ir Telšių „Džiugo“ gimnazijų.

Konferenciją pradėjo Giedrės Butkės režisuota meninė kompozicija „Vanduo – gyvybės šaltinis“.  Renginį vedė jos paruošti gimnazistai. Tarp pasisakymų ir pranešimų skambėjo Elenos Domarkienės vadovaujamo choro ir mokytojos Valdos Valužienės instrumentinio vokalinio ansamblio dainos ir giesmės.
Pirmą kartą savo aplankymu mūsų gimnaziją pagerbė ilgu bei išsamiu pranešimu į mus prabilęs J.E. Telšių vyskupas Dr. Jonas Boruta, SJ.  Antroje konferencijos dalyje mokiniai skaitė pranešimus, pristatė savo projektinius darbus, kuriuose gvildeno žemaičių kilmės, žemaičių krikšto ir apskritai krikšto kaip Sakramento klausimus istoriniu, teologiniu, kultūriniu aspektu. Garbingi svečiai ne tik įdėmiai klausėsi mokinių pranešimų, bet juos ir vertino, geriausius darbus apdovanojo vertingomis dovanomis – Vilniaus Dailės Akademijos leidyklos knygomis.
Geriausiu buvo pripažintas Henrikos Skersonaitės ( 3a kl., Žemaitės gimnazija) darbas ,, Kaip žemaičiai priėmė katalikų tikėjimą ir kaip jį išsaugojo per 600 metų?“ ( mokytoja Aina Šiaulytė).
Antroji vieta atiteko Viktorijai Juodaitytei (4b kl., Žemaitės gimnazija) už darbą „Kaip buvo pakrikštyti žemaičiai?“ ( mokytoja Aina Šiaulytė).
Trečiosios vietos nugalėtoju  pripažintas Varnių Vysk. Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokinių Emilijos Būtvytytės ( 1g kl.), Gabijos Kasmauskytės ir Indrės Pabijonavičiūtės ( 8a kl.) darbas „Kokius krikščionybės ženklus randu savo gimtajame mieste (kaime)?“ (mokytojos Lijana Norvaišienė, Irena Vansavičienė, Vlada Vengrienė).

Dėkojame Dr. Adomui Butrimui ir Prof. Viktorijai Daujotytei už padovanotas  vertingas knygas ir visiems mokiniams bei jų mokytojams už dalyvavimą konferencijoje.

 Tikybos mokytoja Loreta Raudytė

 

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 30 svečiai (-ių) ir narių nėra