Šeštadienis, rugpjūčio 24, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Auksė – ketvirtosios respublikinės Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtoja

DSCF0858Čiurlionio mieste Druskininkuose, „Ryto“ gimnazijoje kovo 15–16 dienomis vyko ketvirtoji Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Iš visos Lietuvos ir užsienio į ją sugūžėjo lietuvių kalbos mylėtojai: 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų, 128 mokiniai iš Lietuvos mokyklų ir apie 100 jų mokytojų. 

Lietuvos mokyklų mokiniai olimpiadoje atliko autentiškas Vilniaus universiteto dėstytojų parengtas užduotis, rašė esė nurodyta tema. Visas atliktas užduotis tikrino kompetentinga Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojų ir lietuvių kalbos mokytojų komisija, kurios pirmininkė - Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros vedėja profesorė Dainora Pociūtė Abukevičienė. 
Dvi dienas trukusioje lietuvių kalbos šventėje renginių nestigo ne tik mokiniams – olimpiados dalyviams, bet ir juos atlydėjusiems mokytojams. Kovo 15 -osios rytą po registracijos vyko olimpiados atidarymas, po to mokiniai keliavo į paskirstytas klases atlikti užduočių. Mokiniams dirbant mokytojai susitiko su Druskininkų miesto savivaldybės darbuotojais, kurie pristatė kurortą, po to lydimi puikios gidės pasivaikščiojo po miestą ir susipažino su jo istorija. Pirmoji olimpiados diena baigėsi gimnazijos aktų salėje romantišku susitikimu su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu.
Šeštadienį, kovo 16-ą, savo meninį projektą „Druskininkų istorija ir legendos“ pristatė ,,Ryto“ gimnazijos mokiniai. Jam pasibaigus buvo paskelbti rezultatai. Pirmąją vietą 11-12 klasių grupėje laimėjo Auksė Beatričė Katarskytė, mūsų gimnazijos ketvirtokė. Jos esė ,,Ką man reiškia namai?“ buvo pripažinta geriausia – taip griežta komisija įvertino tik vienintelę esė iš visų parašytų. Atlikdama lietuvių kalbos ir literatūros užduotis Auksė taip pat pademonstravo puikias teorines žinias, kultūrinį bei literatūrinį išprusimą.
Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Šliažienė

 

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 20 svečiai (-ių) ir narių nėra