Šeštadienis, rugpjūčio 24, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Popietė su Kristijonu Donelaičiu

donelaitisLapkričio 25 dienos popietę gimnazijoje vyko literatūros ir muzikos valanda „Donelaičio skaitymai“, skirti Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms.

Į renginį atvyko grupė svečių: literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis, poetai Nerijus Cibulskas, Vytautas Stonkus, aktorius Petras Venclovas, trimitininkas Dominykas Vyšniauskas.
Svečiai pasidalijo mintimis apie savo santykį su Donelaičiu, apie tai, ką jis šiandien turėtų reikšti kiekvienam lietuviui ir visai Lietuvai.

K. Donelaičio poema „Metai“– tai ne tik lietuvių grožinės literatūros pradžia, tai nacionalinė vertybė, oratorinio meno išraiška. Poema „Metai“– tai žmogaus gyvenimo atspindys nuo gimimo iki mirties, kur svarbiausia dorybė ir vertybė yra darbas. Ar šiandien aktuali Donelaičio didaktika? Anot dr. R. Tamošaičio, K. Donelaičio kūryboje atspindėtas gyvenimo vertybes galime suprasti tik nugyvenę gyvenimą, patyrę jo vargus.

Iš renginio skirstėmės kiekvienas suprasdami ir jausdami K. Donelaitį savaip,   tačiau pakylėti jo kūrybos didingumo, magiškos žodžio galios. Poeto Marcelijaus Martinaičio žodžiais tariant, „žemė ta pati, medžiai tie patys, poemos tekstas vis tas pats, tik mes, žmonės,  vis kitokie, tai ir turime perskaityti vis iš naujo“.

Literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis ir aktorius Petras Venclova dalyvavo IV klasių literatūros pamokoje. Svečiai pasidalijo mintimis apie buvusi Žemaitės gimnazistą poetą Vytautą Mačernį, aktorius paskaitė poeto kūrybos eilėraščius.

Dėkojame svečiams už nuoširdų bendravimą ir suteiktą impulsą domėtis savo šalies kultūros istorija.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 100 svečiai (-ių) ir narių nėra