Sekmadienis, rugsėjo 22, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Nuo Telšių iki Strasbūro

euroskola  Vasario 15 – 22 dienomis grupė mūsų gimnazistų leidosi į kelionę po Europą, kurios pagrindinis tikslas – Euroscolos renginys EP būstinėje Strasbūre. Euroscola – tai unikali programa, siekianti geriau supažindinti moksleivius su EP darbu, skatinanti juos domėtis opiomis ES problemomis ir vykstančiais reiškiniais. Šioje programoje gali dalyvauti mokiniai iš visų ES šalių. Mūsų gimnazijos komandos atstovai G.. Macenytė, A. Bušeckytė, G. Čėsnaitė, A. Kaminskis, U. Simutytė, vadovaujami mokytojos V. Vaičiulienės, tapo vienais iš Vilniuje vykusių Euroscolos finalų laimėtojų ir gavo pakvietimą į EP būstinėje Strasbūre vyksiantį Euroscola renginį – EP parlamentarų darbo imitaciją, kurios dalyviais būna patys moksleiviai. Tad lydimi dviejų mokytojų, gidės bei dviejų korespondenčių išsiruošėme Strasbūro link. 

  Mūsų laukė svarbiausias uždavinys – darbas EP būstinėje Strasbūre. Kamuojami jaudulio vis svarstėme, kokia gi bus ta Didžioji diena... O ji buvo daug kartų geresnė nei kuris iš mūsų galėjo įsivaizduoti! Puikią dieną pranašavo gausių aplodismentų, o vėliau ir šiltų pagyrimų, sulaukęs mūsų prisistatymas (kalba ir gyvai atliekamas dainos „Welcome to Lithuania“ posmelis). Po prisistatymų laukė tarsi tikrų parlamentarų darbas  –  posėdžiai komitetuose, rezoliucijų priėmimas, darbas didžiojoje posėdžių salėje, galiausiai balsavimas. Baigiantis Euroscolos dienai ne vienam pasidarė truputį liūdna – nesinorėjo taip greit išsiskirti su naujais draugais (dauguma moksleivių iš kitų ES šalių be galo draugiški, tad nebuvo sunku susirasti naujų bičiulių).  Po įtempos dienos EP dar įstengėme apžiūrėti vakarinį Strasbūrą.

   Tos įsimintinos savaitės metu ne vien praplėtėme akiratį, pasisėmėme istorinių (ir ne tik) žinių, įgavome daugiau kultūrinės patirties, susiradome naujų draugų, geriau suvokėme kalbų mokėjimo svarbą bei palavinome savo užsienio kalbų žinias, bet ir įsitikinome, kokia stipri gimtųjų namų trauka. Dar kartą nuoširdų AČIŪ tariame mokytojai Vilijai Vaičiulienei, rengusiai komandą Euroscolos konkursui ir dienai EP, padėjusiai, patarusiai, negailėjusiai nei laiko, nei sveikatos, kad kelionė vyktų sklandžiai, o mums liktų tik patys geriausi prisiminimai.

Henrika Skersonaitė, IV a klasė

 

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 80 svečiai (-ių) ir narių nėra