Penktadienis, rugsėjo 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ gimnazijoje

patyčiosKovo 21-28 dienomis įvairiose Lietuvos mokyklose vyko kasmetinė akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Į šią iniciatyvą noriai ir aktyviai įsitraukė ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Pirmąją dieną visiems mokyklos bendruomenės nariams buvo išdalinti Dovilės Lučinskaitės (Ib kl.) sukurti ženkliukai. Paklausėme Dovilės, kodėl ženkliukas būtent toks.  Ji atsakė, kad gerumas ir tolerancija asocijuojasi su šviesa ir šiluma, juk mes visi gyvename po ta pačia saule, visi esame žmonės, bet skirtingi ir unikalūs, o tie juodi siluetai po saule yra kartais mums kylančios niūrios mintys bei  patyčios. Jos egzistuoja, bet svarbiausia – nustumti tas negeras mintis, o ženkliuke vaizduojamos rankos gali būti kiekvieno iš mūsų, nes esame atsakingi ir už savo, ir už kitų žmonių laimę. Svarbiausia, kad ta šviesa neužgestų, o blogos mintys, patyčios, apkalbos neužimtų  šviesos vietos mūsų rankose.

Šią savaitę XXX klasių mokiniai su anglų kalbos mokytoja V. Zaveckiene darė apklausą apie patyčias mokykloje ir  analizavo jos rezultatus. Didžioji dalis apklaustųjų teigė, kad mūsų mokykloje nėra patyčių ir mokiniai joje jaučiasi saugūs.

 Pirmo aukšto fojė gimnazistai susipažino su ekspozicija, kurios idėjos autorė – Emiliją Pronckutė (V b kl.). Jos sukurtas susikibusių rankų piešinys davė idėją visų pirmų klasių darytų plakatų kompozicijai. Šiuose plakatuose mokiniai aprašė, ką jiems reiškia draugystė ir kaip jie ją supranta. Stendas buvo papuoštas mūsų mokyklos prezidentūros lankstytomis gėlėmis.

Visą šią savaitę mokyklos prezidentūros iniciatyva buvo fotografuojami mokiniai su jų pačių pieštomis šypsenėlėmis ant lipnių geltonų lapukų. Visos šios nuotraukos buvo sujungtos ir sukurtas bendras koliažas „BE PATYČIŲ“ , kuriuo susidomėjo ne tik mokiniai, bet ir pačios „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ akcijos rengėjai.

Džiaugiamės, kad šiemet į akciją įsijungė didelė dalis gimnazijos bendruomenės ir apie patyčių problemą buvo kalbama visą šią savaitę.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 56 svečiai (-ių) ir narių nėra