Ketvirtadienis, lapkričio 14, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Iš Antikos Kultūros konkurso ir Antikos Kultūros bei lotynų kalbos olimpiados su trigubu džiaugsmu

Olimpiadoje 1 SmallVasario 27 dieną Vilniaus universitetas jau penktą kartą sukvietė 9 – 12 klasių mokinius į Antikos Kultūros ir lotynų kalbos olimpiadą bei šeštą kartą į Antikos Kultūros konkursą patikrinti  jų žinias iš lotynų kalbos, Antikos literatūros, mitologijos, Senovės Graikijos ir Romos istorijos, Antikos meno.

Dalyviai, atlikę olimpiados ir konkurso užduotis ir laukdami rezultatų, buvo pakviesti į ekskursiją  „Ką galima pamatyti iš Bernardinų bažnyčios bokšto“ ir pirmieji turėjo galimybę stebėti Klasikų teatro trupės spektaklio „Debesis bestatant“ premjerą.

Galų gale atėjo rezultatų apibendrinimo ir nugalėtojų paskelbimo dalis, kuri labai pradžiugino dalyvius, atvykusius į Vilnių iš Telšių Žemaitės gimnazijos. Pradėjus skelbti Antikos Kultūros konkurso nugalėtojų pavardes, mūsų Luko Bieliausko nebuvo  nei tarp III, nei tarp II vietų laimėtojų. Bet jo vardas buvo ištartas, kai paskelbė, kas užėmė šiame konkurse I vietą. Taip, Lukas Bieliauskas, mokytojos Aušros Trepkevičienės paruoštas mūsų gimnazijos II b klasės mokinys, Lietuvoje Antikos Kultūros konkurse tapo nugalėtoju! Ne mažesnis džiaugsmas buvo patirti, kad Antikos Kultūros ir lotynų kalbos olimpiadoje puikias žinias parodė ir IV a klasės mokinės Gilija Grikštaitė bei Viltė Viktoravičiūtė. Gilija Grikštaitė buvo apdovanota III laipsnio, o Viltė Viktoravičiūtė II laipsnio Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais.

Taigi iš Antikos Kultūros konkurso ir Antikos Kultūros bei lotynų kalbos olimpiados  mūsų gimnazistai Lukas, Viltė ir Gilija grįžo, parodę, kad didžiausias turtas yra jų viduje, juose pačiuose, jų širdyse, tai, ką išmoko, ką sąžinigu ir stropiu darbu pasiekė, ir ko niekas iš jų neatims. Jie kartu su išminčiumi Biantu gali paliudyti “Omnia mea mecum porto!” (“Visa, ką turiu, su savimi nešuosi!”). Sveikiname juos!

 Tikybos ir lotynų kalbos mokytoja Loreta Raudytė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 15 svečiai (-ių) ir narių nėra