Penktadienis, rugsėjo 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Gimnazistai dalyvavo Antikos kultūros ir lotynų kalbos olimpiadoje bei Antikos žinių konkurse

DSC 0014 SmallVasario 12 dieną Vilniaus Universitete  vyko respublikinė Antikos kultūros ir lotynų kalbos olimpiada bei Antikos žinių konkursas. Iš Telšių buvo atrinkti dalyvauti mūsų gimnazijos keturi  III klasių mokiniai Emilija Kovieraitė, Lukas Bieliauskas, Karolis Barisauskas ir Žygimantas Zaboras.  L. Bieliauskui  buvo leista atlikti ir olimpiados, ir konkurso užduotis.  Organizatoriai dalyviams pasiūlė įdomią,  į įvairią veiklą įtraukiančią programą:  po registracijos visi buvo pakviesti pasiklausyti įvadinių padrąsinančių filosofo, filologo ir politiko, daktaro Manto Adomėno bei  VU filologijos dekano, daktaro Antano Smetonos paskaitų, po pietų mokiniai  atliko olimpiados ir konkurso užduotis ir,  jas atlikę, apsilankė Valdovų rūmuose, kuriuose iš arčiau susipažino su renesanso ir  baroko epochomis, jų bruožais Lietuvoje, o vakare mėgavosi VU studentų pastatytu spektakliu „Prikaltasis Prometėjas“.  Tuo metu dalyvius atlydėjusiems mokytojams vyko seminaras.  Mūsų gimnazistai  kartu su juos lydėjusia mokytoja L. Raudyte liko patenkinti renginiu. Mokiniai turėjo galimybę pademonstruoti ir pagilinti savo lotynų kalbos ir Antikos žinias bei pasisemti išminties.

Paskelbus olimpiados ir konkurso rezultatus, paaiškėjo, kad vienas iš mūsų mokyklos mokinių, Lukas Bieliauskas,  Antikos žinių konkurse užėmė III vietą, o Antikos kultūros ir lotynų kalbos olimpiadoje - I vietą. Sveikiname ir džiaugiamės jo laimėjimais!

 Emilija Kovieraitė, III a klasės mokinė

Nuotrauka Žygimanto Zaboro

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 117 svečiai (-ių) ir narių nėra