Trečiadienis, rugsėjo 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras

14859727 679649382191962 1796537151522131563 o SmallSpalio 29 d. Jonavos Senamiesčio gimnazijoje vyko Nacionalinis pradedančiųjų debatų  turnyras.    Debatai vyko WSDC (pasaulio mokyklų debatų čempionato) stiliumi, kuriuose  varžėsi net 46 komandos. Prasidėjus renginiui, vyriausiasis teisėjas Rokas Atkočiūnas paskelbė konkurentų  poras. Šio turnyro tema buvo intriguojanti - ,,Kitos ES šalys turėtų pasekti BREXIT pavyzdžiu ir išstoti iš Europos Sąjungos“.

Iki pietų įvyko trys atrankos raundai. Geriausiai šį etapą įveikė 16 komandų, tarp jų – mūsų gimnazijos komanda,  kurią sudarė Kenonas Jančiauskas, Augustė Stupuraitė ir Odeta Katarskytė. Gimnazistai nepatyrė nė vieno pralaimėjimo  pagal surinktus taškus. IV raundo metu Šiaulių Didžvario gimnazijai nusileido 2:1, bendroje įskaitoje liko 8-10 vietoje. Susumavus asmeninius kalbėtojų rezultatus, paaiškėjo, kad dvidešimt šeštuoju (iš 138 debatų dalyvių) tapo mūsų gimnazijos mokinys Kevinas Jančiauskas, trisdešimt šeštąja kalbėtoja -Vaiva Nostytė. Puikiai debatuose pasirodė ir kitos Žemaitės  komandų atstovės -  Ingrida Leonavičiūtė, Monika Kaunaitė.

Įsitikinome, kad debatai yra puiki pilietiškumo mokykla, nes  skatina kritinį mąstymą, ugdo domėjimąsi problemomis, su kuriomis susiduria Lietuva bei pasaulio bendruomenė, ir moko ieškoti pozityvių  sprendimo būdų. Dėkoju debatininkams – Indrei Pabijonavičiūtei, Eglei Simutytei , Gabijai Būtaitei, Gustui Armaliui, kurie negailėjo nei laiko, nei patarimų ruošiantis naujiesiems debatininkams respublikiniam turnyrui. Gimnazijoje debatai tampa tikrų intelektualų sambūriu.

Istorijos mokytoja Vilija Vaičiulienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 91 svečiai (-ių) ir narių nėra