Ketvirtadienis, lapkričio 14, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Lietuvių kalbos II komandinė olimpiada, skirta kalbininko A.Ašmanto žymeniui laimėti

Tik su žmogaus dvasiniu pajėgumu ir tikėjimu

 gali klestėti ir tobulėti pati kalba.

(A.Ašmantas, kalbininkas, pedagogas ir publicistas)

17078205 10206654009588591 932808655 n SmallOlimpiadą, skirtą šiam kalbininkui atminti, vasario 24 dieną surengė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai drauge su partneriais – Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedra. Pereinamąjį žymenį 11–12 klasių komandai įsteigė kalbininko sūnaus, pirmosios nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės ministro, profesoriaus Leono Ašmanto šeima. Olimpiadoje dalyvavo  9–10 ir 11–12 klasių komandos iš Žemaitijos regiono.

Šiemetinėje olimpiadoje, kaip ir praėjusiais metais,  sulaukta daug garbių svečių. Be kalbininko sūnaus L.Ašmanto šeimos, mokinius ir mokytojus sveikino Rietavo meras, Klaipėdos universiteto mokslininkai A.Drukteinis, D.Pakalniškienė, R.Balsys ir kiti.

Telšių Žemaitės gimnazijos I-II ir III klasių komandos ne tik atliko olimpiados užduotis, bet ir klausėsi paskaitos „Ar sugrįšime į alkus?“, kurią skaitė prof.dr. R.Balsys (iš KU Baltų filologijos katedros). Mūsiškiams olimpiadoje sekėsi gana šauniai – jaunesniųjų komanda pelnė III-ąją vietą, o vyresniųjų – II-ąją. Šis prasmingas renginys puikiai įsikomponavo į Gimtosios kalbos dienų kalendorių (vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje gimtajai kalbai skiriama daugybė renginių).

 Mokytoja Dalia Pabrėžienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 29 svečiai (-ių) ir narių nėra