Sekmadienis, rugsėjo 22, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Gimnazistų išvyka į Ventos regioninį parką

     Spalio  20 dieną  ketvirtos klasės gimnazistai kartu su geografijos mokytoja A. Šviežikiene  ir lydinčia mokytoja      R. Jonkiene lankėsi Ventos regioniniame parke. Kelionės  maršrutas pasirinktas ne šiaip sau – gimnazistai šiuo metu mokosi apie saugomas teritorijas, o Lietuvoje Ventos RP išskirtinis – čia atsiveria juros periodo (Žemės vystymosi laikotarpis prieš  130-200 mln.m.) atodangos, kuriose prieš keletą metų rastos net fitozauro (krokodilų protėvio) fosilijos.

   22850376 317930445339717 1260005626 o Small  Pirmasis sustojimas – senas ir gražus Papilės miestelis, minimas nuo 1253 m. Čia pirmiausia užlipome į 15 m aukščio  Jurakalnio apžvalgos bokštą, pasižvalgyti į atsiveriančią miestelio panoramą, Ventos upės slėnį.  Nusileidę prie Ventos upės  stebėjome  užaugusias  raguvas, atragį.  Papilėje auga valstybės saugoma penkiolikakamienė liepa – jai apie 150 metų, tačiau svorio neatlaikę  keletas kamienų nulūžę, tad šiuo metu jų liko tik 13.

     Miestelio centre – paminklas žemaičiui istorikui Simonui Daukantui. „Nieks nemylėjo  daugaius tėvynę Lietuvą už Daukantą...“ sakė J. Basanavičiaus bendražygis J. Šliūpas. Mokiniai sužinojo, kad būtent S. Daukantas sukūrė nemažai naujadarų, kuriuos ir iki šiol mes vartojame – laikrodis, būdvardis, vaistininkas...

     Iš miestelio centro Ventos pakrante  patraukėme link juros periodo atodangos, slapčia tikėdamiesi, kad būtent mes rasime kurio nors  prieš 200 mln. metų  gyvenusio dinozauro fosilijas.  Pirmasis Papilės atodangos fosilija s tyrinėjo Dionizas Poška, savo radinius taip aprašęs:  „Aš patsai ing pakalnę Papilės važiavau ir, norint daugel daiktų  akmeningų gavau.“  Papilės atodangoje mokslininkai ištyrė 300 rūšių moliuskų, kuriuos Ventos upė dosniai atvėrė savo dešiniajame krante, kai visoje Europoje  juros periodo uolienos glūdi paslėptos po 60-300 m nuosėdų sluoksniu.

     Galutinis kelionės tikslas –  moderniai įrengtas Ventos RP lankytojų centras Ventos gyvenvietėje.  Mus pasitikęs parko darbuotojas papasakojo apie parko įkūrimo tikslus, saugomus gamtinius ir kultūrinius objektus,  čia vykdomus tyrinėjimus. Daugybė interaktyvių stendų moksleivius kvietė spausti mygtukus ir atsidurti įvairiuose geologiniuose perioduose, susipažinti su parko gamta, klausantis paukščių balsų, apžiūrinėjant dinozauro kaukolės ir žemaičių garlėkio  maketus, čiupinėjant fosilijas  ar skaitant informaciją apie Daukantą, brolius Biržiškas.

    Ventos RP darbuotojai geografijos kabineto kolekcijai  padovanojo  didžiulę  fosilijų  turinčią uolieną, literatūros apie parką.

Geografijos mokytoja Aurelija Šviežikienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 42 svečiai (-ių) ir narių nėra