Sekmadienis, rugsėjo 22, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Gimnazistai ieškos grožio netobulume – WABI – SABI

20171127 161122 SmallKas tas Wabi – Sabi?

Tai meninis projektas (Wabi – Sabi lietuviškai reiškia Tobulumas Netobulume), kurį antrąjį kartą organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC)  bei Japonijos ambasados LR darbuotojai. Antrąjį kartą jame dalyvauja ir Telšių Žemaitės gimnazijoje (TŽG) susibūrusio japonų kalbos ir kultūros būrelio „Nihon“ nariai. Jaunuoliai projekto metu susipažins su tradiciniais Tekančios saulės šalies menais ir patys pabandys šį bei tą sukurti pasitelkdami keturis gamtos elementus : vandenį, žemę, orą ir ugnį.  Lapkričio  27 dieną Vilniuje surengtas projekto atidarymui skirtas renginys.  Į renginį vyko vienuolika gimnazijos  „Nihon“ būrelio narių ir du smalsūs jų bičiuliai iš „Kranto“ progimnazijos.

Juostelės ir rutuliukai

Mokiniai ir mokytojai susirinko LVJC patalpose Konstitucijos prospekte, ten visi susipažino su tradiciniais Japonijos  menais . Gimnazistai turėjo pasimokyti „kumihimo“ technikos – tai tradicinis dirželių – juostelių pynimo menas. Istoriniais laikais tos juostelės būdavo naudojamos samurajų šarvams surišti, dabar jos daugiausia naudojamos papuošimui. Mokytojos susipažino su tradicine „kumikomi“ – rutuliukų darymo technika. Iš tų rutuliukų japonai daro savitas lėles.

Atidarymas

 Kūrybinėse dirbtuvėse vyko oficialus renginio atidarymas. Susirinkusius pasveikino Japonijos ambasadorius LR, Jo Ekscelencija Toyoei  Shigeeda ir LVJC direktorius Valdas Jankauskas. Susirinkusieji išgirdo kompozitoriaus  Toshiro Mayuzumi kūrinį arfai, pasižiūrėjo šokį „Tanko Bushi“, kurį pašoko LVJC šokių ansamblio „Ugnelė“ šokėjos, pasiklausė paskaitos apie Tanabatos šventę. Moksleiviai  juosteles su linkėjimais pakabino ant bambuko šakelių. JE T. Shigeeda ir V. Jankauskas LVJC kiemelyje kartu pasodino  sakuros medelį,  kuris  simbolizuoja LR ir Tekančios saulės šalies jaunimo draugystę.

  Gimnazistai dar apsilankė Japonijos ambasadoje, kur darbuotojos juos mokė kaligrafijos bei supažindino su pagrindiniais šio meno principais.

Pavasarį laukia šventė

Projekto dalyviai savo sukurtus darbus turės pristatyti iki 2018 metų kovo pirmos dienos, o baigiamasis renginys – šventė vyks balandžio mėnesį. Jo metu bus apdovanoti laureatai, vyks koncertas. TŽG gimnazistai jau turi šiokios tokios dalyvavimo patirties - dalyvavo pirmojo projekto baigiamojoje  šventėje. “Nihon“ klubo narė  Ainė Drėlingytė tapo laureate ir pelnė prizą už sukurtą manga  „Mėlynas dangus“. Šiemet projekto dalyviai galės kurti vėduokles, aitvarus, bento dėžutes ( tai dėžutės, kuriose japonų moksleiviai ir dirbantieji nešasi priešpiečius) bei vandens žibintus. Vandens žibintai – savotiškas mūsų vėlinių žvakių atitikmuo – popierinis žibintėlis su žvakute viduje paleidžiamas plaukti OBON šventės metu. Be žvakės japonai dar paprastai į žibintėlį įdeda atsisveikinimą, palinkėjimą ar net laišką, skirtą artimai sielai.

Anglų kalbos mokytoja Elė Kakanauskienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 57 svečiai (-ių) ir narių nėra