Ketvirtadienis, lapkričio 14, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Unikali patirtis ruoštis ir dalyvauti Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiadoje

 Small 2Ir šiais metais Vilniaus Universitetas organizavo respublikinę Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiadą.  Iš Telšių vykti į respublikinį turą  I – II metus lotynų kalbos besimokančiųjų grupėje teisę iškovojo trys Žemaitės gimnazijos mokinės: Erika Andriuškaitė, Viktorija Baliutavičiūtė ir Agnė Kairytė.  Gaila, kad Agnė negalėjo dalyvauti dėl ligos. Tačiau tikru siurprizu tapo Viktorija. Ji, tik šiais mokslo metais pradėjusi mokytis lotynų kalbos, jau buvo pripažinta verta III vietos. Sveikiname Viktoriją ir ja džiaugiamės! Džiugu, kad mūsų gimnazijoje vis atsiranda gabių ir stropių gimnazistų, besidominčių lotynų kalba ir Antika. Visi, kurie susidomi, atranda čia lobyną, iš kurio gali semtis žinių ir dvasinių gėrybių asmenybės brandai, supratę, kad ant Antikos ir Krikščionybės pamatų susiformavo Europos kultūra, mokslas ir vertybės. Pasisemia unikalios patirties ir tie, kurie neparsiveža apdovanojimų, bet mokosi, ruošiasi, dalyvauja, klausosi paskaitų. Juk svarbiausia ne nugalėti, o dalyvauti!

Olimpiada neapsiribojo vien užduočių atlikimu. Dalyviams ir juos atlydėjusiems mokytojams buvo organizuota įdomi ir prasminga programa. Įvadinę paskaitą „Apie knygų skaitymo naudą“ skaitė Dr. Gitanas Nausėda. Mokiniai dalyvavo Lietuvos šimtmečiui skirtoje edukacinėje teminėje ekskursijoje po Lietuvos teatro ir muzikos muziejų. Mokytojams seminare doc. dr. Dalia Dilytė-Staškevičienė kalbėjo tema „Skaitome graikus ir romėnus“, prof. habil. dr. Regina Koženiauskienė „Omnia mea mecum porto. Apie VU filomatų erudiciją ir eiliuotą iškalbą“, dr. Živilė Nedzinskaitė „Ubi unda Crosentae…: lietuviškojo Kembridžo ypatybės“.

Malonu buvo sutikti praėjusių metų Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiados nugalėtoją mūsų gimnazijos absolventą Luką Bieliauską. Juo nuoširdžiai džiaugėsi klasikinių studijų dėstytojai ir dėkojo mūsų gimnazijai už puikų studentą. Lukas, įstojęs mokytis klasikinės filologijos Vilniaus Universitete, džiaugiasi čia atradęs save.

Lotynų kalbos mokytoja Loreta Raudytė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 46 svečiai (-ių) ir narių nėra