Penktadienis, rugsėjo 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Europos vertybių savaitė

Adventinis laikotarpis – tai ne tik dovanų, siurprizų ar švenčių laukimas. Tai laikotarpis, kai norisi sulėtinti tempą, pabūti kartu ir permąstyti, perdėlioti savo vertybes. Tada labiausiai supranti, kad brangiausios dovanos yra ne tos, kurias randi po eglute.

Telšių Žemaitės gimnazijos moksleiviai jau antrus metus iš eilės dalyvauja ES inicijuotame MEPA (Mokykla Europos Parlamento Ambasadorė) projekte ir neatsitiktinai adventiniu laikotarpiu pakvietė visą gimnazijos bendruomenę į Europos vertybių savaitę. Ši savaitė prasidėjo Europos parlamento narės dr. Laimos Andrikienės vizitu mūsų gimnazijoje. Gausiam gimnazistų būriui ji vedė Europos pamoką ir mielai atsakė į visus klausimus. Europarlamentarės Išsakytos mintys ir nuoširdus, betarpiškas bendravimas sužavėjo jaunimą. Jie istorijos pamokose akcentavo, kad įstrigo žodžiai: ,, … kiekvienas iš mūsų esame EUROPA”. Tos pačios dienos vakarą Telšių Žemaitės gimnazijoje vyko atviras filmų vakaras, kurį organizavo TŽG kino teatro ir TŽG MEPA komandos. Susirinkusiesiems buvo pristatytas LUX kino filmų apdovanojimų nugalėtojas – kino filmas “Samių kraujas”. Likome maloniai nustebinti, kai į filmo peržiūrą atėjo moksleiviai ir iš kitų miesto gimnazijų. Po to visi norintys dalyvavo diskusijoje.

Europos vertybių savaitė startavo pristatydama savaitės veiklas, tikslus ir iššūkius. Tik prasidėjusi ji apjungė Telšių Žemaitės gimnazijos mokytojus, mokinius ir kitas organizacijas. Skirtingų dalykų mokytojai į savo pamokas integravo su Europos vertybėmis susijusias temas ir potemes, organizavo išvykas ir akcentavo vertybinius momentus klasės valandėlėse. Pirmadienį (gruodžio 11d.) net 50 moksleivių turėjo galimybę apsilankyti Telšių Rajono savivaldybėje ir išklausyti Telšių rajono administracijos direktoriaus Sauliaus Urbono ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistės Editos Servaitės-Kuliešienės pristatymus apie ES paramą mūsų rajonui, jos reikšmę išsaugojant kultūros paveldą ir vykdant įvairius projektus. Tą pačią dieną 25 moksleiviai lankėsi Telšių Teritorinėje darbo biržoje ir sužinojo apie ES projektus ir įsidarbinimo galimybes. Antradienis (gruodžio 12d.) - savanorystės diena. Į gimnaziją atvyko nevyriausybinės organizacijos “Telšių uodegelė” nariai su augintiniais. Jie pristatė savanorystės idėją ir savo darbo kryptis, pakvietė moksleivius prisijungti prie jų veiklos. Trečiadienis (gruodžio13d.) - muzikos ir video diena. Moksleiviai pertraukų metu stebėjo video klipus ir įvairius trumpametražinius filmukus, kurie akcentavo Europos vertybes. Ketvirtadienį (gruodžio 14d.) gimnazistams buvo pristatyta Sacharovo premija ir jos laureatų asmenybės, jų veikla. Penktadienį (gruodžio 15d.) vyko visos savaitės apibendrinimas ir aptarimas, veiklos gairių numatymas.

Europos vertybių savaitę Telšių Žemaitės gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta dar kartą peržvelgti bendažmogiškąsias vertybes ir tai padaryti mąstant ne tik apie savo artimiausią aplinką, bet ir žvelgiant tolyn, ten, kur kiekvienas esame labai reikalingas. Ten, kur trūksta atjautos, kantrybės ir paprasto nuoširdumo.

#MEPALietuva

#MEPATŽG

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 63 svečiai (-ių) ir narių nėra