Sekmadienis, gegužės 19, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Japonijos kultūros ir menų projekto laureatė

2018 SmallGegužės 4 dieną Vilniaus universiteto botanikos sode vyko nacionalinio projekto „Wabi Sabi: tobulumas netobulume2",  kurį jau antrąjį kartą vykdė Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje, baigiamasis renginys. Jame dalyvavo apie šimtą šešiasdešimt LR moksleivių ir mokytojų. Šiame projekte dalyvaujantys moksleiviai susipažino su Tekančios saulės šalies kultūra ir kūrė keturių rūšių daiktus – bento dėžutes (dėžutė priešpiečiams susidėti), aitvarus, vėduokles ir vandens žibintus – tai savotiškas vėlinių žvakių Lietuvoje atitikmuo. Jie leidžiami per mirusiųjų pagerbimo šventę rugpjūčio mėnesį.

Į uždarymo šventę vyko septyni TŽG gimnazistai, kartu su jais šeši „Kranto“ progimnazijos septintokai, lydimi dailės ir technologijų mokytojos Jolantos Bieliauskienės.

Pasak dalyvavusių, šventė buvo nuostabi – moksleiviai skraidino savo sukurtus aitvarus, plukdė vandens žibintus, galėjo apžiūrėti projekto dalyvių kūrinių parodą, veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose norintys pabandė įvairių japoniškų meno rūšių: puošė piešiniais popierinius maišelius, mokėsi suverti „nerikomi“ vėrinius, darė popierinius žibintus ir kt. Po to surengti pietūs „ant žolytės“ irgi pagal Tekančios saulės šalies tradicijas.

Projekto laureatais tapo mūsų gimnazijos abiturientė Ainė Drėlingytė ir „Kranto“ progimnazijos septintokė Ieva Narutavičiutė. Merginos apdovanotos už nupieštas vėduokles. Įteikti padėkos raštai mokytojams už mokinių parengimą ir mokykloms už bendradarbiavimą siekiant ugdyti toleranciją ir kūrybiškumą pasitelkiant Japonijos menus bei kultūrą.

TŽG „Nihon“ būrelio nariams, kurie nuoširdžiai žavisi Tekančios saulės šalimi, buvo labai smagu sulaukti bičiulių, kurie taip pat „susirgo“ Japonija.

Elė Kakanauskienė

Dėl priėmimo 2019 m.

Informacija 8-tų klasių mokiniams,
norintiems nuo 2019-09-01 mokytis Žemaitės gimnazijoje:
prašymai mokytis į naujai formuojamas klases teikiami nuo balandžio 1 d.
Informacija: Šviesos g. 15, Telšiai,
tel. 78543, 78540

Skelbimas

Informacija apie laisvas darbo vietas

Telšių Žemaitės gimnazijai
reikalingas pavaduojantis matematikos
mokytojas. Klasės – II, III, IV gimnazijos.
Krūvis derinamas.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 86 svečiai (-ių) ir narių nėra