Ketvirtadienis, lapkričio 14, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Mokytoja, Jūs verta mūsų pagarbos ir įvertinimo!

  Kochanauskaite 2 Small Mokytojos Stanislavos Kochanauskaitės namuose susitikome gimnazijos 100 – mečio sukaktį mininčios keturių kartų atstovės. Tądien ši tik porą metų už mokyklą jaunesnė poeto Vytauto Mačernio bendraklasė, 1939 metų abiturientė, tapusi mokytoja ir dėsčiusi mūsų gimnazijoje lotynų ir kitas kalbas, šypsodamasi pasitiko savo buvusias koleges Česlavą Šeškiutę, Daliutę Dambrauskienę ir mane. Maloniai atsiliepiau į D.Dambrauskienės kvietimą apsilankyti pas mokytoją S.Kochanauskaitę - iškilią Telšių eruditę, kurios tvirtai įmintu lotynų kalbos mokymo keliu tenka malonė kukliai dabar eiti man.

   Mokytoja S.Kochanauskaitė, atrodė, labai džiaugėsi viešnių atėjimu, dėmesingai stebėjo ilgą gimnazijos 100 – mečio jubiliejui skirto renginio, nufilmuoto žurnalisto Augustino Jonušo, įrašą, vis prašydama ką nors paaiškinti. Kartu žiūrėdamos vaizdo įrašą, dar kartą išklausėme jubiliejinei šventei jos parašytą kalbą, kurią renginyje perskaitė 2010 metų absolventė V.Bružaitė. Mokytoja visa širdimi linkėjo gimnazijos bendruomenei dar ilgai gyvuoti, skleisti savo ypatingą šviesą ir garsinti savo vardą ne tik Telšių rajone, Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

   Mokytoja dalinosi savo prisiminimais. Sukirbėjo klausimas: ar ne per retai prisimename, aplankome buvusius mūsų mokytojus? Ar parodome jiems deramą dėmesį ir pagarbą, ypač tokioms asmenybėms, kaip legendinė mokytoja S. Kochanauskaitė?

   Tad nuoširdžiai norisi tarti: kilniam mokytojos darbui. Atiduotas Jūsų gyvenimas tikrai nusipelnė ne tik plojimų po proginės kalbos, bet ir didžiulės ir nuoširdžios pagarbos bei įvertinimo!

 

Lotynų kalbos mokytoja Loreta Raudytė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 59 svečiai (-ių) ir narių nėra