Trečiadienis, rugsėjo 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Anykščiai – vaikystė ir dabartis

20180628 131438 SmallTur būt beveik visi vyresnio amžiaus žmonės mokinukais būdami aplankė Anykščius mokyklinių ekskursijų metu. Antano Baranausko klėtelė, Liūdiškių piliakalnis su Jono Biliūno kapu ir jo aprašytu Laimės žiburiu, Antano Vienuolio – Žukausko kapas bei namas – trys žinomi rašytojai ir galiausiai Puntukas – didžiulis akmuo su lakūnų Dariaus ir Girėno atvaizdais. Tai buvo viena populiariausių ekskursijų sovietmečiu, verta Anykščiuose apsilankyti ir dabar. Tuo įsitikino Telšių Žemaitės gimnazijos (TŽG) mokytojos paskutinį birželio ketvirtadienį (2018 06 28).

Važiavo į Anykščius keturiolika TŽG mokytojų ir , apžiūrinėdami minėtus objektus, prisiminė vaikystę. Tiesa, dabar galima pamatyti šiek tiek daugiau. A, Baranausko su didele meile aprašytą Anykščių šilelį galima apžiūrėti einant lajų taku tarp medžių viršūnių. Prasideda takas netoli Puntuko ir tikrai visi pamato gyvą, tikra savo laiku įkvėpusio poetą miškelio grožį, gali pasigėrėti Šventosios upės vingiais.

Lajų taku eidamas pajunti Anykščių Šilelį akimis, bet galima pasivaikščioti basų kojų taku ir pajusti miškelį padais. Turistai nusiauna batus ir žingsniuoja, take yra akmenų, smėlio, vandens, sąmanų, žvyro ir kitko.

Įdomus yra ir neseniai atsiradęs apverstas namas, pastatytas įis aukštyn kojomis, vidun įėjus net galva apsisuka ir pusiausvyra sutrinka. Telšiškės mokytojos apžiūrėjo visas minėtas įdomybes ir net nusileido rogutėmis nuo Kalitos kalno. Ten įrengta vasaros bobslėjaus trąsa. Buvo įdomu palyginti prisiminimus su dabartimi bei maloniai praleisti laiką. Beje, Anykščių ŠV. Mato evangelisto bažnyčios bokštas, pasirodo, aukščiausias respublikoje, jame įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios mokytojos apžvelgė Anykščius.

Elė Kakanauskienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 99 svečiai (-ių) ir narių nėra