Trečiadienis, rugsėjo 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Tarptautinė kalbų diena

42846267 10210412517148931 6399095173292228608 n SmallPirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais, rugsėjo 26 d . Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga, įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis. Kalbos atveria duris, leidžia kitaip pažvelgti į pasaulį, padeda susirasti darbą. Kalbų smagu mokytis, malonu jomis kalbėtis, bet svarbiausia, kad kalbos suvienija žmones.

Mokytis kalbos yra tarsi lipti laiptais. Kai atrodo, kad stovi vietoje, staiga pamatai palipęs laipteliu aukščiau. Bet kokios kalbos mokymosi atspirties taškas - gimtoji kalba! Kuo geriau moki ją, tuo lengviau perpranti kitas. Kad ir kiek kalbų išmoktum, prisimink - tavo savasties dalis yra gimtoji kalba.

Šiemet gimnazistai kalbų dieną paminėjo dainuodami dainas rusų, anglų, vokiečių kalbomis. Gimnazijos 100 – mečio metams paminėti lotynų kalbos mokytoja Loreta Raudytė priminė, kad lotynų kalba buvo dėstoma nuo pat gimnazijos įkūrimo. Buvusi 1939 metų laidos abiturientė, vėliau dirbusi lotynų kalbos mokytoja Stasė Kachanauskaitė perdavė laišką – sveikinimą gimnazistams, jį perskaitė III b klasės mokinys Vilius Dikontas.

Renginio metu mokiniai mokėsi lotynų kalbos raidžių ir lotyniškų žodžių.

Su Kalbų Diena, Žemaitės žemaitukai !

 Salvete ! Guten tag! Dobry dien! Best greetings! Dziendobty, witam! Bonjour, jeunesse!

Sveiki, kalbų mylėtojai – pradedantys moksliukai ir jau didieji mokslinčiai! Į platųjį Kalbų pasaulį žengiantys, garbingų mokyklos tradicijų sergėtojai sėkmingi lituanistai, rusistai, anglistai,o apie lotynistus ką ir bekalbėti – skina laurus varžytuvėse, šaunuoliai, patys patyrę: scientiae radices amari, fructus dulces (mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs).

Didžiausi turtai, plačiausi horizontai atsivers pakrimtus tą karčią mokslo šaknį. Kaip šiandien tebeprisimenu tas akimirkos euforiją, kai pirmą kartą, vieną po kitos perskaičiau vokečių, anglų, rusų, prancūzų knygas – orginale! Kaip prasiplėtė mokslo. Meno pasaulis! Kokia spaudos įvairovė ! Beturistauji sau, giminingų kalbų fondą norėdamas begausini. O jūsų pažintis su japonų kalba kaip būsimam orientalistui praverstų.

Ne, tikrai neapsirikot tą pridėtinę lingua Latina pasirinkusieji. Šiek tiek pravers ir medikui. Jau žymiai daugiau istorikui, muziejininkui, žurnalistui. Gilaus žinojimo plataus profilio lingvistikui. Nu o jau apie filosofus, mokslo žmones, bet kurios srities inteligentus, eruditus – ką ir bekalbėti! O dar šios kalbos nepaprastas grožis: žodžio skambumas, sandaros preciziškumas, išminties perlai – argi ne gryna poezija!

Neprasnauskit, žemaitukai, jau mokyklos siūlomų galimybių. O ką, o jei taip palengvėle, žingsnis po žingsnelio ir jau... poliglotas ar poliglotė? Per drąsu? Pagalvokit, pasvajokit...

Su linkėjimais jūsų

Stanislava Kachanauskaitė

2018-09-26

 

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 107 svečiai (-ių) ir narių nėra