Ketvirtadienis, rugsėjo 19, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Kalbos- raktas į sėkmę

dambSpalio 26 d. į Telšių Žemaitės gimnaziją (auklėtojos L.Mušinskienės ir mok. D.Dambrauskienės kvietimu) atvyko Simona Dambrauskaitė-Zajankauskė, 2004 m. abiturientė. Jos apsilankymo tikslas – papasakoti mokiniams savo sėkmės istoriją: kaip ji išsirinko profesiją, kur studijavo, ką dirbo, kokie jos pomėgiai.

Ji baigė leidybos studijas Vilniaus universitete, Komunikacijos fakultete. Atlikusi praktiką „Briedžio“ leidykloje, suprato , kad Lietuvos rinka yra maža ir nusprendė pasukti kita linkme. Pasirinkusi elektroninio verslo magistro studijas M. Riomerio universitete pradėjo dirbti British Chamber of Commerce organizacijoje, toliau sekė „Erasmus“ studijos Austrijoje. Tuomet ji ir atrado savo aistrą – keliones dviračiais. Kartu su vyru Simona dviračiais nukeliavo iš Kanados per Ameriką į Meksiką. Miegojo palapinėse, maistą gaminosi ant laužo.

Pirma darbovietė buvo tarptautinė įmonė „Western Union“ Lietuvoje. Vokiečių-anglų-rusų kalbomis teko bendrauti dėl Vokietijos rinkos ir finansinėmis transakcijų. Po keleto metų išmoko norvegų kalbą ir pradėjo dirbti fondų investavimo srityje   „Storebrand“.                .

Neseniai grįžo iš Kanados. Ten dirbo turizmo srityje „Toursbylocals“ ir po darbo vežiojo maistą „Uber Eats“. Grįžusi karjerą tęsia toje pačioje įmonėje „Storebrand“.              

Pirmiausia Simona mums įrodė, kad klysti nėra blogai, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių. Mus, mokinius, paskatino nebijoti, jei nepatinka pasirinktos studijos, keisti jas, nebijoti ieškoti savęs. Nėra ko gėdytis, jei dirbi neprestižinį darbą, nes įvairiuose srityse įgyji naujos patirties, o jei dirbi sąžiningai, pelnai pasitikėjimą ir kitų pagarbą. Simona akcentavo, kad jos gyvenimą labai palengvino kalbų mokėjimas. Ji moka net 5 kalbas: anglų, rusų, vokiečių, norvegų ir truputį ispanų. Darbdaviai labai palankiai vertina žmones, kurie moka keletą užsienio kalbų. Ji ragino mus mokytis kuo daugiau kalbų.

Mokinių įspūdžiai:

Išgirdome daug įdomių bei motyvuojančių istorijų, gavome daug naudingų patarimų, padrąsinimo nebijoti išbandyti naujoves ir siekti savo tikslų. Agnė

Ačiū Simonai už nuoširdumą, šypseną ir norą dalintis sėkmingais patarimais. Enrika

Man labai patiko neįprastos kelionės dviračiais įspūdžiai. Laura

Simonos patirtis suteikė stimulo nebijoti imtis bet kokio darbo ir klysti, keisti savo karjeros kryptį. Justė

Sužinojau apie CV ir darbo pokalbius. Justas

Supratau, kad labai svarbu mokytis kalbas. Smila

  

Airidė Mineikaitė, IIc kl.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 111 svečiai (-ių) ir narių nėra