Ketvirtadienis, lapkričio 14, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Gerumo ir meilės gyvenimui pamokos Žemaičių Kalvarijoje

47685203 464884360708989 107397065985753088 n SmallŠv. Andriejaus dieną (lapkričio 30d.) prasidėjo išskirtinis metų pabaigos laikotarpis – Adventas, kai su viltimi laukiame Saulės grįžimo. Tuomet labai svarbus buvimo paprastumas, nepažeisti žmonių tarpusavio santykiai, meilė artimam ir aplinkiniam pasauliui.

Gruodžio 5d. (trečiadienį) Telšių Žemaitės gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis L. Raudyte, R. Baltmiške ir R. Blaževičiene vyko į adventinę popietę Žemaičių Kalvarijoje. Mus pasitiko Švč. M. Marijos Apsilankymo bazilikos Žemaičių Kalvarijoje rektorius – kanauninkas, religinių mokslų magristras Jonas AČAS, kuris taip pat vadovauja Caritas skyriaus globos namams. Jis vedė mokiniams įdomią edukacinę ekskursiją po baziliką, pasakojo apie votų reikšmę, atlaidų ir „kalnų” giedojimo svarbą kaip Žemaitijos kultūros paveldo dalį bei paaiškino adventinio vainiko simboliką. Po ekskursijos bažnyčios vadovas pakvietė į Žemaičių Kalvarijos Caritas skyriaus globos namus. Telšių Žemaitės gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai padovanojo ten gyvenantiems senoliams nupintą Advento vainiką ir kvietė visus globos namų gyventojus bei personalą pasivaišinti šviežiais keksiukais. IVa klasės mokinės A. Dauginytė, J. Klemanskaitė ir A. Fabijonavičiūtė a capella atliko lietuvių liaudies dainą, o IIb klasės mokinė Goda Barčauskytė skambino pianinu. Moksleiviai kartu su seneliais buvo pakviesti dainuoti, jiems gitara pritarė daugelio krikščioniškų giesmių autorius Arūnas Raudonius. Mokiniai klausėsi senelių prisiminimų apie Šv. Kalėdų laukimą, jų dainų ir pasakojimų. Seneliai kvietė mokinius apžiūrėti savo kambarius, koplyčią ir rekreacines patalpas. Tai krikščioniškais principais besivadovaujantys ir puikią reputaciją turintys senelių globos namai. Senoliai su malonumu laiką leidžia koridoriuose įrengtose poilsio zonose, kurios skatina senus žmones judėti. Kambariuose labai jauku, kiekviename iš jų įrengti sanitariniai mazgai, senjorai čia apgyvendinami poromis. Kadangi tai krikščioniškų pažiūrų įstaiga, čia minimos religinės šventės, sekmadieniais vyksta mišios, senolius dažnai aplanko svečiai iš kitų parapijų bei krikščioniško jaunimo organizacijos. Moksleivius stebino senelių gebėjimas džiaugtis gyvenimu, galimybė tęsti savo mėgstamus užsiėmimus ir noras bendrauti.

Po apsilankymo šventovėje ir popietės, praleistos su Žemaičių Kalvarijos Caritas globos namų gyventojais, mokiniai gavo puikią pamoką, kaip laukti naujo šviesos ir gyvybės pliūpsnio, kaip jo laukė ir laukia mūsų senoliai.

Mokytoja Raimonda Baltmiškė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 62 svečiai (-ių) ir narių nėra