Sekmadienis, rugsėjo 22, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Gimnazistai mokėsi spręsti Sangaku uždavinius

DSC 0002 SmallGruodžio 12 dieną gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti matematiko, Vilniaus universiteto profesoriaus Edmundo Mazėčio paskaitoje. Jos metu I-IV klasių mokiniai sprendė uždavinius, kuriuos išrinko ir aiškino profesorius. Šiais metais jis atkreipė dėmesį į japonų uždavinius Sangaku (liet. matematinės lentelės), kurie pradėjo plisti XVII a. Japonai ant šventyklų kabindavo lenteles su savo sugalvotais uždaviniais. Nors uždaviniai nebuvo lengvi, reikalavo loginio mąstymo, juos galėdavo spręsti visi, kurie turėdavo noro.

Įdomu tai, kad uždavinius mokiniai pradėjo spręsti ne iš karto, o tik po to, kai dėstytojas supažindino su Sangaku istorija. Dėl to paskaita patiko ne tik „tiksliukams“, bet ir humanitarinę pakraipą pasirinkusiems gimnazistams. Pirmąją paskaitos dalį mokiniai sprendė uždavinius su brėžiniais, ieškojo liestinių, figūrų plotų. Verta paminėti, kad E. Mazėtis aiškino ne paprastus, o sudėtingesnius uždavinius, kurie reikalauja ne tik formulių žinojimo, bet ir loginio mąstymo.

Dauguma gimnazistų paskaitoje dalyvavo jau ne pirmą kartą. Jų nuomone, tokios paskaitos paįvairina mokymąsi, įrodo, kad matematika iš tiesų yra įdomi. Abiturientai džiaugėsi galimybe pagilinti žinias bei pakartoti anksčiau išmoktas temas ir vylėsi turėsią daugiau tokių paskaitų prieš artėjantį egzaminą.

Emilija Gailiūtė, IV a kl.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 89 svečiai (-ių) ir narių nėra