Trečiadienis, rugsėjo 18, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Graži kūrybinės draugystės ir bendradarbiavimo patirtis

Koliazas1 Small2019-03-28 d. vyko tęstinio  respublikinio kūrybinės partnerystės projekto finalinis etapas   Klaipėdoje, šįkart „Vėtrungės“ gimnazijoje. Tema Šventė suburs svečius“.

Renginio metu mokiniai III dalių viktorinoje pasitikrino savo žinias apie šventes, įdomiai ir kūrybiškai pristatė pasirinktą šventę , o paskutinė kūrybinė užduotis –filmo įgarsinimas, buvo pati kūrybiškiausia ir linksmiausia renginio dalis, kuri nepaliko abejingų salėje. Ši užduotis , kurią mūsų komanda atliko labai nuotaikingai ir vaizdžiai, atnešė mūsų komandai pergalę.

Dėkoju šauniai komandai : kapitonei Urtei Žukauskaitei–(4a kl.) visų 4 etapų dalyvei, puikiai artistei, išraiškingai ir sumaniai, Ivetai Galminaitei-(4 b kl.)- 3 etapų dalyvei, drąsiai ir labai linksmai komandos narei, Livijai Vilkaitei (2b kl.)- 2 etapų dalyvei, ji komandos „smegenys“ , darbščiai ir sumaniai merginai, Lukui Girdvainiui(2bkl.) -2 etapų dalyviui, protingam ir apsiskaičiusiam, o šiais metais įsitraukusiems į projektą Martynai Šiurkutei(2bkl.) , Vincui Janušui(1bkl.) dėkoju už puikų debiutą. Godai Tamavičiūtei (2b) už puikiai atliktą dainą ir gražią interpretaciją.

Apibendrindama visą ketverių metų projektą noriu priminti projekto tikslus : 1)Taikyti kūrybinio mąstymo mokymo(si) metodus, ugdančius mokinių gebėjimus

2) Ugdyti gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti

3) Didinti užsienio kalbų mokymosi motyvaciją kūrybiškai ugdant komunikacinius užsienio kalbos gebėjimus

Šie tikslai buvo pasiekti ir įgyvendinti sėkmingai ir kūrybingai.

Projektas prasidėjo 2015 metais mūsų gimnazijoje, jame dalyvavo 3 rajono gimnazijos ir M.Račkausko gimnazija iš Mažeikų. Po metų į projektą įsiliejo dar dvi Klaipėdos gimnazijos- Vytauto Didžiojo ir „Vėtrungės“ gimnazijos. 2017 metais vykome į Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnaziją.

2018 metai- mūsų gimnazijai buvo labai įsimintini, gimnazija šventė 100 metų jubiliejų, tad mūsų renginys, kuris vyko trimis kalbomis( anglų-rusų-vokiečių ) gražiai įprasmino jubiliejinius metus – gimnazijos 100-metį. Džiugu, kad prie renginio organizavimo prisijungė kolegė, anglų kalbos mokytoja Rasa Blaževičienė, kuri savo idėjomis ir nuoširdžiu darbu daug prisidėjo prie mūsų komandos pergalės.

Mokinių nuomone - pats projektas, jo užduotys buvo įdomios, verčiančios susimąstyti ir gerai viską apgalvoti, buvo daug vietos fantazijai ir kūrybiniam mąstymui. Ne paslaptis, kad rusiškai kalbėti – jau ne taip paprasta kaip angliškai, bet gimnazistai puikiai susidorojo su visais iššūkiais- rado ne tik žodžių, bet ir kitų saviraiškos būdų. Renginio pertraukų metu buvo galima gėrėtis dainuojančiais, šokančiais bei grojančiais moksleiviais.

Į pasiruošimą buvo įtraukti ir kitų dalykų mokytojai, kurie savo darbais padėjo sukurti ne tik šventinę atmosferą, bet ir jaukumą, estetinį vaizdą ir gerą nuotaiką. Noriu nuoširdžiai padėkoti tiems kolegoms, kurie visada noriai ir kūrybiškai prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo, tai dailės mokytoja Regina Nostienė, technologijų mokytojas Kazys Streckis, muzikos mokytojai Gintaras Vaitkaitis ir Aušra Šlajienė. Dailės ir technologijų mokytojos,Reginos Nostienės ir jos gimnazistų sukurti darbeliai puošė ne tik interjerą, bet ir jų rankomis sukurti prizai džiugino komandas savo išradingumu, kūrybiškumu ir išmone (simboliniai paukščiai, saldainių medžiai, Telšių simbolis- meškutė ir t. t.)

Dėkoju visiems mokiniams, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie šio projekto sėkmingo įgyvendinimo.

Mūsų komandą lydėjo sėkmė, mes tapome 2 kartus nugalėtojais ir 2 kartus II vietos laimėtojais. Visi komandos nariai ir dalyviai, o jų per 4 metus buvo virš 100 (vieni išėjo, nes baigė mokyklą, nauji įsitraukė) didžiuojasi savo atliktu darbu, džiaugiasi nauja patirtimi ir įgytais bendravimo įgūdžiais.

Manome, kad šio projekto metu reprezentuotos Telšių Žemaitės gimnazijos vardo ir jos mokinių dar ilgai niekas nepamirš!

Vokiečių ir rusų kalbos mokytoja Daliutė Dambrauskienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 35 svečiai (-ių) ir narių nėra