Penktadienis, rugsėjo 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Gimnazistai domėjosi lietuvininkų kultūra

20190410 130253 SmallMažoji Lietuva ir didžioji Lietuva – tolerancijos puoselėjimas daugiakultūriškumui“ - taip pavadintas projektas, kurį vykdė Telšių Žemaitės gimnazijos I a ir I b klasių gimnazistai. Abiejų klasių vadovės (istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytoja Aina Šiaulytė ir anglų kalbos mokytoja Elė Kakanauskienė) surengė susitikimą su Telšiuose veikiančio „Stammtisch“ vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubo vadove Nijole Vaičekauske. Ši papasakojo, ką veikia klubo nariai, kaip skleidžia vokišką kultūrą, kur keliauja. Žemaitijos sostinė nemažai bendrauja su Vokietija. Telšiai turi miestą draugą Štainfurto apskrityje, mus dažnai aplanko svečiai iš Vokietijos.

Antrąjį balandžio trečiadienį abi klasės susiruošė į ekskursiją. Aplankė Klaipėdoje esantį Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir dalyvavo edukacinėje pamokoje apie lietuvininkus – Mažosios Lietuvos gyventojus, kurie buvo būrai, prūsų genčių (notangų, bartų, sambių) palikuonys, patyrę germanų kultūros įtaką. Tačiau 1709 – 1710 metais nuo maro didesnė dalis Mažosios Lietuvos gyventojų išmirė – tiek vokiečių, tiek būrų. Taigi stiprią įtaką regionui padarė iš Zalcburgo atvykę germanų kilmės protestantai, kurie atsinešė su savimi pietizmą - Marijos kančios kultą ir griežtą religinį asketiškumą. Mažosios Lietuvos gyventojai pradėjo rengtis juodai, nors iki tol jų rūbai buvo spalvingi.

Prieš apsilankymą muziejuje gimnazistai Klaipėdos dramos teatre pažiūrėjo spektaklį „Pigmalionas“, pastatytą pagal B. Šo pjesę. Išvykoje dalyvavo apie penkias dešimtis TŽG auklėtinių.

Prieš pat atostogas gimnazistai grupėse pristatė įspūdžius, skaidres apie Mažąją Lietuvą ir kultūrų bendravimą. Projektas buvo finansuojamas Iš Telšių savivaldybės biudžeto. Jo paskirtis – pilietinio, tautinio, etninio sąmoningumo skatinimas.

Mokytoja Elė Kakanauskienė

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 42 svečiai (-ių) ir narių nėra