Penktadienis, rugsėjo 20, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Gimnazistai dovanojo karpiams gyvybę ir laisvę

karpis SmallŠiemet jau keturioliktą kartą, nušvitus gegužės saulei, Žemaitės gimnazijos japonų kalbos ir kultūros būrelio „Nihon“ nariai bei II c klasės gimnazistai, mokytojos Elės Kakanauskienės paraginti, atliko tradicine tapusią akciją – surinko šiek tiek pinigų (100 eurų 65 centus) , išpirko iš „Maximos“ parduotuvės akvariumo dvidešimt septynis mirčiai pasmerktus karpius ir juos paleido į Masčio ežerą tradicinėje vietoje – prie tiltelio per Telšės upeliuką.

Tai darydami jie prisiminė Tekančios saulės šalį – Japoniją . Šioje šalyje karpis yra laikomas vyriškumo simboliu ir yra karių – samurajų gerbiama žuvis. Ji – japonams šventa. Per Koinobori šventę (ji vyksta gegužės 5 dieną) japonų šeimos, kuriose auga berniukai, puošia savo namus karpių formos aitvarais – tiek aitvarų, kiek šeimoje auga berniukų.

Kiekvienas gyvas padaras turi teisę gimti, gyventi ir būti laisvas. Juo labiau neturėtų būti kankinamas, kaip kankinami karpiai didžiųjų prekybos centrų akvariumuose. Žuvys nebylios, tačiau apdraskyti karpiai akvariume – mirties kameroje atrodo liūdni ir išsigandę. Kas gali pasakyti, kad jie nejaučia savo likimo? Pasak mokytojos , buvo labai liūdna palikti Maksimojeakvariume keturis paskutinius karpius žinant, kas jų laukia...

Dvidešimt septyni – rekordinis skaičius. Prieš tai daugiausia karpių gimnazistai buvo išpirkę 2016 metais – dvidešimt du. Mokytoja Elė džiaugėsi, kad akcijoje jau dalyvavo šimtai gimnazistų - vieni aukojo pinigus, kiti nešė karpius į ežerą ir dovanojo gyvūnams pačias brangiausias dovanas – gyvybę ir laisvę.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 111 svečiai (-ių) ir narių nėra