Penktadienis, rugpjūčio 23, 2019
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšiai
  • Telšių Žemaitės gimnazija
  • Telšių Žemaitės gimnazija

Lietuvių kalbos draugijos lektorių pamokos

20190611 114801 SmallBirželio 11 d. mūsų gimnazijoje lietuvių kalbos pamokas vedė Lietuvių kalbos draugijos narės – humanitarinių mokslų daktarė Rita Miliūnaitė ir kalbininkė, žurnalo „Gimtoji kalba“ vyr. redaktorė Rita Urnėžiūtė. Viešnios trečiokams ir pirmokams pasakojo apie kalbos technologijas mūsų gyvenime, apie tai, kam ir kaip kuriami nauji žodžiai bei toponimai. Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų komisijoje dalyvaujanti R. Urnėžiūtė pristatė, kaip ir kokiu tikslu šie rinkimai organizuojami pasaulyje, o pastaraisiais metais jau ir Lietuvoje. Ji pakvietė ir mūsų gimnazistus per pamoką išrinkti jaunimo žodį. Aiškaus lyderio nepavyko nustatyti, tačiau ne vienas paminėjo šviežią naujadarą „kaitykla“ arba dabar aktualų posakį „Prailginkim mokslo metus“.

Lietuvių kalbos draugijos viešnios į mūsų gimnaziją atvyko turėdamos gražią misiją – padėkoti už aktyvų dalyvavimą Spaudos atgavimo dieną antrojoje virtualioje lietuvių kalbos viktorinoje pasaulio lietuviams, kurioje sėkmingai dalyvavo net 67 gimnazistai. 3d klasės mokinės Eglė Adomaitytė ir Goda Monstavičiūtė viktorinoje užėmė III vietą ir sulaukė ne tik padėkų, bet ir dovanų.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Svečiai

Dabar svetainėje 361 svečiai (-ių) ir narių nėra