Penktadienis, rugsėjo 21, 2018

#MEPALietuva

23758049 1182537215215880 1177712251 n 1 SmallEuropos parlamento informacijos biuras Lietuvoje jau antrus metus įgyvendina programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ . Programos tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Vykdant šį projektą numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo ( Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas. Telšių Žemaitės gimnazija 2017 metais prisijungė prie projekto MEPA („Mokyklos – Europos Parlamento ambasadoriai“). Mūsų gimnazijoje už projektą yra atsakingi vyresnieji ambasadoriai – mokytojos V. Vaičiulienė ir R. Baltmiškė. Šioms mokytojoms talkina jaunesnieji ambasadoriai (aktyvūs ir iniciatyvūs moksleiviai, padėsiantys organizuoti renginius, kurti informacijos centrą mokykloje ir vykdyti veiklas, susijusias su projektu). Iš viso Lietuvoje prie šios tarptaustinės programos prisijungė net 90 ugdymo įstagų. Mūsų gimnazijos komanda varžosi su kitų gimnazijų komandomis MEPA projekte dėl skatinamųjų prizų (kelionių) į Strasbūrą ar Briuselį. Mes kviečiame gimnazistus prisijungi prie šio projekto ir aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose.

Jaunesniosios ambasadorės – Gabija Bliūdžiūtė, Gabrielė Jonauskaitė, IIa

achat zopiclone 7.5mg en ligne achat imovane 7.5 mg sans ordonnance

WABI–SABI tobulumas netobulume

Telšių Žemaitės gimnazijos Japonų kalbos ir kultūros būrelis „Nihon“, kuriam vadovauja mokytoja E. Kakanauskienė,  dalyvauja nacionaliniame Japonijos menų ir kultūros projekte „WABI–SABI tobulumas netobulume“. Šį projektą organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje, kuris trunka pusę metų. Mes esam įtraukti kaip projekto partneriai.

„WABI–SABI tobulumas netobulume“ – tai projektas, kuris skatina visus Lietuvos moksleivius susipažinti su Japonijos kultūra iš arčiau, kuriant ir atskleidžiant tobulumą netobuluose dalykuose, įvairiomis Japonijos meno raiškos formomis. Projekto pabaigoje bus apdovanojami dalyviai bei laureatai, vyks visų projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda. Japonijos meno raiškos formos – anime, manga, haiku, kokeshi, sumi-e, kaligrafija.

Respublikinis internetinis projektas „One country – many stories“

Šiais mokslo metais aštuoni I-III klasių gimnazistai, D. Rauktytė, M. Žutautas ir K. Kačinskaitė (1c), V. Baliutavičiūtė ir S. Jokubauskas (2b), M. Bumblauskaitė ir R. Rišys (3b) bei S. Šiušaitė (3d) dalyvavo Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojų inicijuotame ir koordinuotame respublikiniame internetiniame projekte „One country – many stories“ („Viena šalis – daug istorijų“), kurio tikslas - ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis. Projekte dalyvavo 42 bendrojo lavinimo mokyklų mokinių komandos.  Žemaitės gimnazijos komandos darbą koordinavo ir projekto vykdymą inicijavo anglų k. mokytoja R. Blaževičienė. Dalyviai, kurie buvo suskirstyti į dešimt komandų, sukūrė bei iliustravo 11 istorijų, kurios buvo sudėtos į elektroninę knygą. Įdomu tai, kad kiekviena komanda kūrė skirtingą istorijos dalį – pratęsė prieš tai kūrusios komandos istoriją. Mūsų gimnazijai teko sukurti istorijos pabaigą, ją iliustruoti bei sugalvoti istorijai pavadinimą, išrinkome - „Nabi saves the world“ („Nabi gelbėja pasaulį“). Mokinių kurtas istorijas galima rasti elektroninėje knygoje paspaudus nuorodą žemiau:

https://www.joomag.com/magazine/one-country-many-stories-2017/0477498001488911879?preview

ESF Akademija

image1ESF Akademija - tai projektas, kuris kasmet suburia moksleivius iš mūsų gimnazijos, pakviesdamas juos susipažinti su pačiais įdomiausiais Europos socialinio fondo projektais, klausytis žymių žmonių vedamų nemokamų interaktyvių paskaitų, dalyvauti įvairiose veiklose, renginiuose bei stovyklose. Gimnazijai atstovauja Ugnė Banytė, Gabrielė Zuokaitė, Gustas Armalis, Paulius Lesčiauskas ir jų draugai, o veiklą koordinuoja socialinė pedagogė Loreta Zuokienė. Šių metų projekto tema - savanorystė. Tai – galimybė tobulėti, plėsti akiratį, įsigyti draugų ir patirties, sutikti bendraminčių, didinti savo kompetencijas. Savanoriaujant auga ir tobulėja  asmenybė. Tad kodėl apie tai nesužinojus kur kas daugiau ir neišbandžius ko nors naujo? O ESF iniciatyvų žemėlapyje pasakojame apie savo komandos bei gimnazijos iniciatyvas savanoriaujant. 

 https://www.esf.lt/lt/esf-akademija/laidu-irasai/23/2016-12

 

Mokinių mainų projektas su Lenkija

Dvišalis Telšių Žemaitės gimnazijos mokinių mainų  projektas su Lenkijos Minsk Mazowiecki miesto gimnazija – licėjumi (Gimnazjum i Liceum Ogolnoksztalcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej) buvo pradėtas 2013 metais. Kiekvienais metais dviejų mokytojų ir penkiolikos mokinių grupės vyksta vienos pas kitas, yra apgyvendinamos šeimose ir vykdo projektinę veiklą, t. y. dalyvauja įvairiose, įdomiose projekto išvykose, veiklose ir renginiuose.

Projekto tikslas – vystyti moksleivių bendravimo įgūdžius, atskleisti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą, mokyti panaudoti kritinio mąstymo gebėjimus kasdieninėse situacijose, tobulinti užsienio kalbų įgūdžius, dalintis žiniomis ir patirtimis  apie savo šalies kultūrą, tradicijas, literatūrą, geografiją, istoriją, ekonomiką.   Kiekvienas projekto etapas turi temą, kuri skiriama atsižvelgiant į mokinių pomėgius, aktualių gebėjimų ir kompetencijų ugdymą.

Šis projektas – puiki galimybė moksleiviams artimiau susipažinti su užsienio šalių švietimo sistemomis, praplėsti asmeninių pažinčių ratą, pažinti užsienio šalies kultūrą ir kraštovaizdį, ugdyti savo socialinį ir kultūrinį sąmoningumą bei skatinti tarpusavio bendradarbiavimą.  Projektą koordinuoja anglų k. mokytoja K.Griciuvienė.

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018

Iškilmingas Telšių Žemaitės gimnazijos 
100 metų įkūrimo minėjimas 
„Mokyklos istorija – mūsų istorija“ 
numatomas 2018 m. balandžio 28 d.
100-mečio renginių planas