Antradienis, lapkričio 12, 2019

Projektas "Pasirinkimas"

Prevencinis projektas „ Pasirinkimas“
2018-2019 m.m.

 

Prevencinis projektas "Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa"logo a

Projektas vykdomas remiantis 2018 m. sausio mėnesio pokalbiais su gimnazistais. Žodinė apklausa parodė, kad laisvalaikio metu dalis mokinių vartoja svaigiąsias medžiagas, nes nežino kaip prasmingai leisti laiką. Siekdami ugdyti tinkamus įgūdžius ( gebėjimą atsispirti neigiamai įtakai ir laisvalaikio praleidimui, nevartojant svaigiųjų medžiagų) , numatėme šias veiklas:

*2018-2019 m.m. vykdysime akciją „Stop – dūmui“. Akcijos metu bus pažymėtos vietos, kuriose mokiniai rūko “Stop“ juosta. Tai protesto akcija prieš rūkančius. Šioje veikloje dalyvaus TŽG Prezidentūra; 2018 spalis

*Mokiniai rašys laiškus „Žinia žmogui, įkaltinam priklausomybės“. Šie laiškai bus skirti gimnazijos šimtmečiui paminėti. Laiškus rašys 1-2 klasių gimnazistai. 2018 lapkritis.

* Vakaronė – mokiniams ir tėvams. Linksminamės kartu, mokysimės žemaitiškų šokių, dainų, patarlių. 1 klasių gimnazistai. 2018 gruodis

Telšių Žemaitės gimnazijos

Socialinė pedagogė Loreta Zuokienė

 

#MEPALietuva

23758049 1182537215215880 1177712251 n 1 SmallEuropos parlamento informacijos biuras Lietuvoje jau antrus metus įgyvendina programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ . Programos tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Vykdant šį projektą numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo ( Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas. Telšių Žemaitės gimnazija 2017 metais prisijungė prie projekto MEPA („Mokyklos – Europos Parlamento ambasadoriai“). Mūsų gimnazijoje už projektą yra atsakingi vyresnieji ambasadoriai – mokytojos V. Vaičiulienė ir R. Baltmiškė. Šioms mokytojoms talkina jaunesnieji ambasadoriai (aktyvūs ir iniciatyvūs moksleiviai, padėsiantys organizuoti renginius, kurti informacijos centrą mokykloje ir vykdyti veiklas, susijusias su projektu). Iš viso Lietuvoje prie šios tarptaustinės programos prisijungė net 90 ugdymo įstagų. Mūsų gimnazijos komanda varžosi su kitų gimnazijų komandomis MEPA projekte dėl skatinamųjų prizų (kelionių) į Strasbūrą ar Briuselį. Mes kviečiame gimnazistus prisijungi prie šio projekto ir aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose.

Jaunesniosios ambasadorės – Gabija Bliūdžiūtė, Gabrielė Jonauskaitė, IIa

achat zopiclone 7.5mg en ligne achat imovane 7.5 mg sans ordonnance

WABI–SABI tobulumas netobulume

Telšių Žemaitės gimnazijos Japonų kalbos ir kultūros būrelis „Nihon“, kuriam vadovauja mokytoja E. Kakanauskienė,  dalyvauja nacionaliniame Japonijos menų ir kultūros projekte „WABI–SABI tobulumas netobulume“. Šį projektą organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje, kuris trunka pusę metų. Mes esam įtraukti kaip projekto partneriai.

„WABI–SABI tobulumas netobulume“ – tai projektas, kuris skatina visus Lietuvos moksleivius susipažinti su Japonijos kultūra iš arčiau, kuriant ir atskleidžiant tobulumą netobuluose dalykuose, įvairiomis Japonijos meno raiškos formomis. Projekto pabaigoje bus apdovanojami dalyviai bei laureatai, vyks visų projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda. Japonijos meno raiškos formos – anime, manga, haiku, kokeshi, sumi-e, kaligrafija.

Respublikinis internetinis projektas „One country – many stories“

Šiais mokslo metais aštuoni I-III klasių gimnazistai, D. Rauktytė, M. Žutautas ir K. Kačinskaitė (1c), V. Baliutavičiūtė ir S. Jokubauskas (2b), M. Bumblauskaitė ir R. Rišys (3b) bei S. Šiušaitė (3d) dalyvavo Tauragės Žalgirių gimnazijos anglų kalbos mokytojų inicijuotame ir koordinuotame respublikiniame internetiniame projekte „One country – many stories“ („Viena šalis – daug istorijų“), kurio tikslas - ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, įkvėpti ir paskatinti mokinius aktyviai, kūrybingai bei originaliai reikšti savo mintis. Projekte dalyvavo 42 bendrojo lavinimo mokyklų mokinių komandos.  Žemaitės gimnazijos komandos darbą koordinavo ir projekto vykdymą inicijavo anglų k. mokytoja R. Blaževičienė. Dalyviai, kurie buvo suskirstyti į dešimt komandų, sukūrė bei iliustravo 11 istorijų, kurios buvo sudėtos į elektroninę knygą. Įdomu tai, kad kiekviena komanda kūrė skirtingą istorijos dalį – pratęsė prieš tai kūrusios komandos istoriją. Mūsų gimnazijai teko sukurti istorijos pabaigą, ją iliustruoti bei sugalvoti istorijai pavadinimą, išrinkome - „Nabi saves the world“ („Nabi gelbėja pasaulį“). Mokinių kurtas istorijas galima rasti elektroninėje knygoje paspaudus nuorodą žemiau:

https://www.joomag.com/magazine/one-country-many-stories-2017/0477498001488911879?preview

ESF Akademija

image1ESF Akademija - tai projektas, kuris kasmet suburia moksleivius iš mūsų gimnazijos, pakviesdamas juos susipažinti su pačiais įdomiausiais Europos socialinio fondo projektais, klausytis žymių žmonių vedamų nemokamų interaktyvių paskaitų, dalyvauti įvairiose veiklose, renginiuose bei stovyklose. Gimnazijai atstovauja Ugnė Banytė, Gabrielė Zuokaitė, Gustas Armalis, Paulius Lesčiauskas ir jų draugai, o veiklą koordinuoja socialinė pedagogė Loreta Zuokienė. Šių metų projekto tema - savanorystė. Tai – galimybė tobulėti, plėsti akiratį, įsigyti draugų ir patirties, sutikti bendraminčių, didinti savo kompetencijas. Savanoriaujant auga ir tobulėja  asmenybė. Tad kodėl apie tai nesužinojus kur kas daugiau ir neišbandžius ko nors naujo? O ESF iniciatyvų žemėlapyje pasakojame apie savo komandos bei gimnazijos iniciatyvas savanoriaujant. 

 https://www.esf.lt/lt/esf-akademija/laidu-irasai/23/2016-12

 

Gimnazijos himnas

JUBILIEJINIS ZENKLAS 2018